VI - Vegetarian Ivory
Vi staat voor Vegetarian Ivory (Plantaardig ivoor). Het komt van de tagua-noot, die voorkomt uit het Amazonegebied in Zuid-Amerika. Vi zorgt er voor dat de lokale bevolking voor een eerlijke prijs de noten rapen en bewerken (Fair Trade). We willen door middel van dit project een afzetmarkt creëren in Nederland. Zo beschermen we het Amazonegebied en de Afrikaanse olifant.
Aanleiding
Het beschermen van het Amazonegebied, het ondersteunen van de plaatselijke bevolking en het reduceren van illegaal ivoor (Afrikaanse olifant).
Doel
Geen handel meer in ivoor, fijne omstandigheden voor de lokale bevolking. En ook dat het Amazonegebied beschermd wordt. Tevens willen we ook productbekendheid, o.a. in Nederland.
Uitvoering
Wij gaan dit doen door samenwerkingen te realiseren met gevestigde bedrijven, die VI als merkextensie van hun productlijn kunnen gebruiken. De samenwerkingen gaan om langdurige relaties met bedrijven, zodat de Indianen verzekerd zijn van een stabiele en vaste productiestroom. Wij geloven in het gezegde: "Als iemand honger heeft, kun je beter een hengel geven dan een vis." Met de € 10.000 die wij kunnen winnen willen we o.a. voorzieningen kopen voor de werkplekken in Ecuador. Ook verloopt de communicatie tussen SELVA en Nederland langzaam. Computers plaatsen met internetverbinding zorgt er voor dat het proces veel sneller gaat. Het zijn kleine dingen, maar kosten voor ons als goed doel teveel geld.
Extra
Met hulp van Selva, Yes, we care! en Voor de Wereld Van Morgen hopen we dit project tot een succes te maken!
Vi is het project van Selva Vida Sin Fronteras gevestigd in Ecuador.







