Schrijf je in voor Herman Wijffels Innovatieprijs
De Herman Wijffels Innovatieprijs is een prijs voor duurzame innovaties. Innovaties, die in de wereld van morgen het verschil kunnen maken. Het totale prijzengeld bedraagt 122.500 euro.
Tot 1 april 2012 kunnen ondernemers met duurzame innovaties in technieken, in diensten, in processen en/of organisatievormen zich aanmelden. Het moet gaan om een innovatie die al goed ontwikkeld is, maar die zich nog in de conceptfase bevindt.
Over de prijs
De Herman Wijfels Innovatieprijs is een intiatief van de Rabobank. Oud-bestuurder Herman Wijffels is een van de belangrijkste voortrekkers van duurzaamheid in Nederland: "we hebben maar één toekomst: een duurzame toekomst."
Winnaars voorgaande jaren
- 2011: overlevingsbak voor bijvangst
Ongewenste bijvangst is een wereldwijd probleem waar bijna alle takken van visserij onbedoeld tegenaan lopen. Volgens het Wereld Natuur Fonds (WNF) is ruim 40% van de wereldwijde visvangst bijvangst.
De innovatie van de broers Schilder is een overlevingsbak, waardoor de bijvangst voor 99% weer levend terug in zee gaat. Dit was 13%. De bak werkt zodanig dat alle vis die gevangen wordt in een soort aquarium terecht komt. Gebroeders Schilder: 'Het is ongekend wat het winnen van de prijs losmaakt. We worden platgebeld door de pers, we zitten opeens aan tafel in Brussel. Normaal zouden we niet verder dan de stoep komen.'
-
2010: AspergeSteekMachine
Met het oog op de gezondheid van de aspergestekers, is deze machine een belangrijke duurzame innovatie voor de aspergeteelt. Asperges oogsten is zwaar lichamelijk werk. De aspergeteelt was nog één van de laatste teelten die nog niet gemechaniseerd is. Met deze machine komt aan dat tijdperk een eind en is de aspergeteelt klaar voor een duurzame toekomst.
De AspergeSteekMachine (ASM) is een machine die volledig automatisch rijpe asperges oogst. Door middel van een camera 'ziet' de machine wanneer een asperge rijp is en gaat deze onder het afdekplastic zelfstandig te werk. Uitvinder Corné Ooms: 'Dankzij de prijs is er in Nederland én daarbuiten veel belangstelling. In 2013 is de machine te leveren.'
- 2009: Dyecoo, textiel verven zonder water en chemicalieen.
DyeCoo Textile Systems ontwikkelde een verfmachine die textiel onder hoge druk verft met CO2 en pure kleurstoffen. Er worden geen chemicaliën en water gebruikt. De benodigde CO2 is afkomstig van andere processen en wordt voor 95% hergebruikt.
In 2010 is het eerste prototype verkocht aan Yeh Group uit Thailand, een groot textielbedrijf. Inmiddels is een tweede machine gemaakt en verkocht.
Bron: Rabobank
Meer blogs
‘Ach, die aarde, die redt zich wel. Het is de toekomst van de mensheid...
De eerste WakaWaka solarledlamp werd gister in Haarlem uitgereikt door Maurits...
Haal jij de meeste handtekeningen op en ga jij mee naar New York voor deze...
Meer blogs van deze auteur
Komende zaterdag 12 mei is het Wereld Fair Trade dag, de...
Wil jij een week lang rijden in de elektrische Citro...
Tien jongeren tussen de 16 en 25 jaar vertrekken vrijdag...






Plaats een reactie
Er zijn nog geen reacties.